İLÇEMİZDE DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen kapsamlı anma etkinlikleri İlçemizde de düzenlendi.
 
Alanya Kaymakamlığı öncülüğünde Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlar, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının organizasyonu ile planlanan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri, ‘Millet El Ele Demokrasi Yürüyüşü’ ile başladı. Saat 20.30’da İskele Şelale önünde toplanan coşkulu kalabalık ellerinde Türk Bayrakları ile Atatürk Anıtını yürüdü.
 
          
 
KAYMAKAM HARPUTLU “MİLLETİMİZ ATILAN BOMBALARA RAĞMEN ASLA GERİ ADIM ATMAMIŞTIR”
 
Etkinlikler, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenlerle devam etti. Atatürk Anıtı önündeki program Kuran Tilaveti ile başladı. Ardından İlçe Kaymakamımız Mustafa Harputlu halka hitap etti.
 
          
Demokrasi ve Milli Birlik gününü kutlamak için bir arada olduklarını söyleyen İlçe Kaymakamımız Mustafa Harputlu, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı darbe girişiminde bulunmuştur. Ancak, milletimiz sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara rağmen asla geri adım atmamıştır. Milletimiz, Emniyet Teşkilatımızın personelleri ve darbecilere karşı harekete geçen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları el ele vererek, bu darbe girişimine karşı tarihi bir duruş sergilemiştir. Asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz kahramanlık destanı yazmıştır. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz’da iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı. Bu darbe girişiminde milletimiz, tıpkı bin yıl önce olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.
 
          
 
ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN 15 TEMMUZ RESİM SERGİSİ AÇILDI
 
İlçe Kaymakamımız Mustafa Harputlu ve İlçe Protokolü, “Çocukların Gözünden 15 Temmuz” temalı resim sergisini açtılar. İlkokul öğrencileri tarafından yapılan resimler herkesin beğenisini aldı.
 
          
KAYMAKAM HARPUTLU VE İLÇE PROTOKOLÜ NÖBET TUTTU
 
İlçe Kaymakamımız Mustafa Harputlu ve İlçe Protokolü, 15 Temmuz Şehitleri Anma programı kapsamında Atatürk Anıtı önünde vatandaşlarla Demokrasi Nöbeti tuttu.  00.13’te bütün Camilerde sela okunması ve sabah namazında gençlerle buluşulması ile etkinlikler son buldu.
 
Ceyhun Altay
 
         
Türkiye Cumhuriyeti Alanya Kaymakamlığı
Alanya Hükümet Konağı 07400, Alanya-Antalya
Telefon:
90 242 513 19  07 Faks: 90 242 513 12 35 E-posta: yaziisleri@alanya.gov.tr
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •