MAIN MENU

HOME PAGE
GENERAL
PICTURE' S OF THE ALANYA
MUNICIPALITIES
MAHALLE MUHTARLARI
PROTOCOL
ESTABLISHMENT
DERNEKLER
AROMATİK CENNET VADİSİ PROJESİ
HUMAN RIGHTS
KAMU HİZMETLERİNİN SUNUMUNDA UYULACAK USUL VE ESASLAR
KAMU GÖREVLİLERİ ETİK KURULU
PROJELERİMİZ
BIDS
PRESS
2008 WORK REPORT
K.H.G.B. ACTIVITY
TOWN GOVERNOR'S
OUR MARTYR' S
GAZİLERİMİZ
ALANYA HOTEL'S
PHARMACY' S
LINKS
AVRUPA BİRLİĞİ HİBE DUYURULARI
TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ BAŞVURU FORMU
3091 SAYILI KANUN İLE İLGİLİ BAŞVURU FORMU
COMMUNICATION

E-POSTA DUYURU LİSTESİ

Kaymakamlığımız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.

E-DEVLET

Başbakanlık İletişim Merkezi

Resmi Gazete

Genelgeler

E Devlet

Mevzuat Bilgi Sistemi

Devlet Teşkilatı Veri Tabanı

T.C. Alanya Kaymakamlığı İnternet Sitesi Hizmete Girmiştir. Karşılaştığınız sorunları, eksiklikleri lütfen kaymakamlik@alanya.gov.tr adresine gönderiniz.

GÜNCEL HABERLER

ZİYARET

Albimo Alanyaspor taraftar gruplarından Grup Şimşekler İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN’ e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.  İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN Grup Şimşeklerden “Düzeyli tezahüratta bulunulması ve daha fazla taraftarın stada gelerek Albimo Alanyaspora destek olmasını” istedi. Bütün Alanyalıların da takımına sahip çıkarak tribünleri doldurması gerektiğini belirten Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN her yaştan taraftarın aileleri ile birlikte gönül rahatlı ile centilmence takımımızı desteklemesi... Read more...
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR. HASAN TANRISEVEN'İN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

BÜLTEN NO : 2014/54                               Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi, itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kalmaları gerekir. Bir ömrün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma... Read more...
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR. HASAN TANRISEVEN PASSOLİG KARTINI ALDI

İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN PASSOLİG Kartını alarak tüm Albimo Alanyaspor taraftarlarını PASSOLİG Kartı almaya davet etti.  
KURBAN BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

04.10.2014 Cumartesi günü idrak edeceğimiz Mübarek Kurban Bayramı Kutlama Programı çerçevesinde topluca ziyaret edilecek yerlere ilişkin program: Bayramlaşma Programı : 14:00-14:30 Belediye Düğün Salonunda Yapılacak Bayramlaşma 14:30-15:00 Cezaevi Ziyareti 15:00-15:30 Huzurevi Ziyareti  
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR. HASAN TANRISEVEN HALI SAHA FUTBOL TURNUVASINA KATILDI

Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde aileleri kaynaştırmak amacıyla Kamu Kurum ve Kuruluşları arasında yapılan Halı Saha futbol turnuvası finaline katılan Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN, kazanan takıma şampiyonluk kupasını takdim etti.  
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR. HASAN TANRISEVEN HEP ÜNİVERSİTESİNİN AÇILIŞINA KATILDI

İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'nin açılış törenine katıldı.  
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR. HASAN TANRISEVEN' İN SYDV BASIN AÇIKLAMASI

Her eğitim-öğretim yılında iki defa olmak üzere İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından fakir ve yardıma muhtaç ailelerimizin çocuklarına okul ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla eğitim materyali yardımı yapılmaktadır. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle ilk aşamada İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca  432 aile, 850 öğrencimize toplam 85.000 TL (Seksenbeşbintürklirası) nakdi yardım yapılmıştır. Yardımlar önümüzdeki günlerde de devam edecektir. Dr. Hasan TANRISEVEN Kaymakam    S.Y.D.Vakfı Başkanı... Read more...
KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR. HASAN TANRISEVEN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜNE TALİMAT VERDİ

İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN Mesleki Eğitim Merkezinde düzenlenen 2014-2015 eğitim yılı açılışına katılarak, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürüne talimatlar verdi. Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN “ İlçemizde bulunan bütün işyerlerinin gezilmesini, gerekirse otel otel dolaşılarak personellerin hangi kurslara ihtiyacı olduğunun belirlenmesi ve turizm sektöründe çalışanların eğitimden geçirilerek, sertifikalı turizm çalışanı yapılması için çalışmalara başlanılması” talimatını verdi. “Turizm sektöründe çalışanların sertifika... Read more...
TRİATLON DÜNYA KUPASI ALANYA'DA YAPILDI

Triatlon Dunya Kupası Genc Bayanlar Startı Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN tarafından verildi.  
ALANYA DOĞA KOLEJİNİN AÇILIŞI YAPILDI

İlçe Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN Alanya Doğa Kolejinin açılış kokteyline katıldı.  
ZİYARET

Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan ÇAVUŞOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan TANRISEVEN'e Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundular.  
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN DR. HASAN TANRISEVEN'İN 27 EYLÜL DÜNYA TURİZM GÜNÜ MESAJI

BÜLTEN NO : 2014/53                               Bilindiği gibi, dünyada turizm bilincinin oluşturulup geliştirilmesi ve turizmin çevresel, ekonomik, politik ve sosyo-kültürel öneminin vurgulanması amacıyla Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) önerisiyle Birleşmiş Milletler 27 Eylül’ü, Dünya Turizm Günü olarak tespit etmiştir. Turizm; farklı dilleri, inançları ve kültürleri birleştiren ve bu sayede toplumlar arasında sosyal ve kültürel ilişkilerin artarak zenginleşmesini sağlayan en önemli araçlardan biridir. Günümüzde turizm olgusu sadece ekonomik... Read more...
THE GOVERNOR OF ALANYA PDF Print E-mail
erhan_zdemirkaymakam_kopyala.jpg
 Erhan ÖZDEMİR •  He was born at Yenice-Çanakkale in 1963.
•  He finished his primary education at Başkoz Village, and finished secondary school and college education at Edremit.
•  He graduated from İstanbul University Faculty of Law in 1986.
•  He started internship of lawyer at the Courthouse of Trabzon in 1986.
He Served as:
•  Candidate governor at Tokat in 1987.
•  He attended to  internship courses of Ministry of the Interior at England in 1988. After 1988, started as a deputy of governor  at Samsun – 19 Mayıs.
•  He finished the Course of Governor at 1990 and was appointed as a Governor of Kayseri-Felahiye.
•  Town Governor of Rize - İyidere, Şanlıurfa - Hilvan, Van - Muradiye and Eskişehir – İnönü.
•  He worked in 1998 as Directorate of Legal Affairs at Amasya Province. Then he appointed as  Deputy Governor of Amasya Province.  During this task, he assumed the positions of secretary-general and coordinator at Development Project of Yesilirmak River Basin  which is a unique model of regional development.
•  Town Governor of Tekirdağ -  Marmaraereğlisi, Tekirdağ- Çorlu and Bursa- Kestel.
•  He is married and has 4 children and a good command of English, moderately fluent in French and Arabic.

22.05.1972 tarihinde Batman'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ankara Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yaptı. Ardından Dicle Üniversitesi'nde Kamu Hukuku, Ekonomi ve Maliye ile Klasik Arkeoloji alanlarında da yüksek lisans derecesi aldı. İçişleri Bakanlığı'nın görevlendirmesi ile İngiltere'de Nottingham Üniversitesi'de altı ay süreyle İngilizce ve bilimsel araştırma teknikleri eğitimi alan Tanrıseven, Lancaster Üniversitesi'nde de bir yıl süre ile Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkileri ve enerji politikaları konusunda doktora sonrası araştırma yaptı.

Dr. Hasan Tanrıseven, Başbakanlıkta uzman olarak görev yaparken Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak mülki idare mesleğine geçiş yaptı. Sırasıyla Mihalıççık (Eskişehir), Boğazkale (Çorum) Kaymakam vekilliği, İdil (Şırnak), Çınar (Diyarbakır) ve Yatağan (Muğla) Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Çınar Kaymakamlığı görevini yürütürken, Valiliğin görevlendirmesi ile birer yıl süre ile Birinci Ligde yer alan Diyarbakırspor Onursal Başkanlığı'nın yanı sıra Diyarbakır Vali Yardımcılığı ve Bismil Kaymakamlığı görevlerini de vekâleten yürüttü.

Öğrenci olduğu dönemde gazetecilik yapan Hasan Tanrıseven, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırmacı gazetecilik alanında ödüle layık görüldü ve ödülünü törenle dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın elinden aldı. Mülki Amir olarak yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, maiyetinde çalıştığı dönemin Valileri İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş tarafından takdirname ile taltif edildi. Diyarbakır'da yaptığı çalışmalardan dolayı Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından, Türkiye İnsan Hakları Ödülü ile ödüllendirildi.

2010-2014 yılları arasında Yatağan Kent Konseyi Başkanlığı yapan Dr. Hasan Tanrıseven,  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde lisans düzeyinde ders verdi. İçişleri Bakanlığı tarafından Eylül 2013-Eylül 2014 tarihleri arasında İngiltere'ye araştırma yapmak üzere görevli olarak gönderilen Tanrıseven, 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı müşterek kararname ile Alanya Kaymakamlığına atandı. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Dr. Hasan Tanrıseven evli ve iki çocuk babasıdır.

 

LANGUAGE SELECTION

  • Türkçe
  • English
  • Deutsch
  • Russian
vma.jpg

ALANYA CENNET VADİSİ

cennet.jpg

Turizmde Gençlik Hareketi

tgh_banner.jpg

ALANYA DÜNYA ORMANI

 

LIVE BROADCAST

WEATHER FORECASTACTIVE VISITOR

NOW IN THE PAGE