ANA MENÜ

ANASAYFA
İLÇENİN TANITIMI
RESİMLERLE ALANYA
BELEDİYELER
MAHALLE MUHTARLARI
PROTOKOL
KURUMLAR
DERNEKLER
AROMATİK CENNET VADİSİ PROJESİ
İNSAN HAKLARI
KAMU HİZMETLERİNİN SUNUMUNDA UYULACAK USUL VE ESASLAR
KAMU GÖREVLİLERİ ETİK KURULU
PROJELERİMİZ
İHALELER
BASIN
2012 YILI ÇALIŞMA RAPORU
KÖY BİRLİĞİ ÇALIŞMALARI
KAYMAKAMLARIMIZ
ŞEHİTLERİMİZ
GAZİLERİMİZ
ALANYA OTELLERİ
NÖBETCİ ECZANELER
BAĞLANTILAR
AVRUPA BİRLİĞİ HİBE DUYURULARI
TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ BAŞVURU FORMU
3091 SAYILI KANUN İLE İLGİLİ BAŞVURU FORMU
İLETİŞİM

E-POSTA DUYURU LİSTESİ

Kaymakamlığımız ile ilgili duyurulardan anında haberdar olabilmek için E-Posta duyuru listemize katılınız.

E-DEVLET

Başbakanlık İletişim Merkezi

Resmi Gazete

Genelgeler

E Devlet

Mevzuat Bilgi Sistemi

Devlet Teşkilatı Veri Tabanı

T.C. Alanya Kaymakamlığı İnternet Sitesi Hizmete Girmiştir. Karşılaştığınız sorunları, eksiklikleri lütfen kaymakamlik@alanya.gov.tr adresine gönderiniz.

GÜNCEL HABERLER

METEOROLOJİK UYARI

İlimizde hava sıcaklıklarının 22.08.2014 Cuma gününden itibaren hissedilir derecede artarak hafta sonunda (23.08.2014 Cumartesi ve 24.08.2014 Pazar günleri) kıyı kesimlerde günün en yüksek hava sıcaklığının kuzeyli rüzgarların etkisiyle de 40 derece ve üzerine çıkacağı tahmin edilmektedir. Yüksek sıcaklıkların yol açabileceği olumsuzluklara karşı (ısı/güneş çarpması ve diğer sağlık problemleri) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.  
METEOROLOJİK UYARI

Bölgemizde etkili olan yüksek hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecektir. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 4 ile 6 derece üzerinde (İç Bölgelerde 34-38 derece kıyı kesimlerde 36-41 derece) seyrederek Cumartesi gününden itibaren mevsim normallerine inmesi beklenmektedir. Yüksek sıcaklıkların, oluşturulabileceği olumsuzluklara (Güneş çarpması, sağlık, problemleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.  
METEOROLOJİK UYARI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Çarşamba bölgemizde görülecek yağışların, Antalya'nın iç kesimleri, Isparta ve Burdur'da kuvvetli olması beklenmektedir. Beklenen kuvvetli yağışın neden olabileceği sel, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu, çatı uçması, hortum v.b. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.  
METEOROLOJİK UYARI

Bölgemizde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ile 6 derece üzerinde seyredeceği ve sıcaklıkların kıyı kesimlerde 15.08.2014 Cuma gününe kadar 38 ile 41 derecelere, iç kesimlerde ise  17.08.2014 Pazar gününe kadar 35 ile 38 derecelere çıkması beklenmektedir. Yüksek sıcaklıkların yol açabileceği olumsuzluklara karşı (ısı/güneş çarpması ve diğer sağlık problemleri) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.  
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN ERHAN ÖZDEMİR GÖREVE BAŞLADI

İlçemiz Kaymakamı Sayın Erhan ÖZDEMİR 31/07/2014 tarihinde göreve başlamıştır.                                             
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN ERHAN ÖZDEMİR İZİNE AYRILDI

                                                                                                                                                                                                                           İlçemiz Kaymakamı Sayın Erhan ÖZDEMİR 26/07/2014 tarihinden itibaren 5 (beş) gün süre ile izinli olduğundan, dönüşüne kadar Kaymakamlık görevi Gazipaşa Kaymakamı Sayın Muhittin PAMUK tarafından vekaleten yürütülecektir.  
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN ERHAN ÖZDEMİR'İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BÜLTEN NO : 2014/47                                                                                                                                                                               23/07/2014                      İslam aleminde yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan birisi olan mübarek Ramazan Bayramını kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran,... Devamını oku...
RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

28.07.2014 Pazartesi günü idrak edeceğimiz Mübarek Ramazan Bayramı Kutlama Programı çerçevesinde topluca ziyaret edilecek yerlere ilişkin program aşağıya çıkartılmıştır.   Bayramlaşma Programı        : 09:30-10:00 Belediye Düğün Salonunda Yapılacak Bayramlaşma 10:00-10:30 Cezaevine Ziyaret 10:30-11:00 Huzurevine Ziyaret  
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN ERHAN ÖZDEMİR'İN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

BÜLTEN NO : 2014/46                                                                                                                                                                                 23.07.2014  24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Basın, demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Haberlerin, düşüncelerin, bilgilerin iletilmesine aracılık ederek toplumun bilgilendirilmesini; farklı fikirlerin... Devamını oku...
DUYURU (MİLLİ YAS İLANI)

                                                                                                                                                                                                                         22.07.2014 İsrail’in Gazze’ye yönelik menfur saldırıları sonucunda yüzlerce masum Filistinlinin ölümünden dolayı köklü, tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan kardeş Filistin halkıyla dayanışma çerçevesinde 22 Temmuz 2014 tarihinden itibaren üç günlük süreyle milli yas ilan edilmiş, bütün yurtta 24 Temmuz 2014 Perşembe günü güneşin... Devamını oku...
DUYURU (ENERJİ KESİNTİSİ)

İlçemizde 17 Temmuz 2014 Perşembe günü  08:00 ile 15:00 saatleri arasında enerji kesintisi yapılacaktır. Kesintiden Konaklı Mahallesi Tefekli Kanal Sokak, Yusuf Kiya Sokak, erkek öğrenci yurdu civarı ve Toslak Mahallesi Ketenlik mevki etkilenecektir. Çalışmaların erken bitmesi halinde belirtilen saatten önce enerji verilebileceği gibi, hava muhalefeti veya başka nedenlerle çalışmadan vazgeçilmesi halinde hatlarda enerji mevcut olacağından ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.  
DUYURU (ENERJİ KESİNTİSİ)

15 Temmuz 2014 salı günü  08:00 ile 12:00 saatleri arasında enerji kesintisi yapılacaktır. Kesintiden Oba kuzey fiderinden enerji alan Cikcilli Hacıbaba Caddesi, Oba yolu Taşbaşı Caddesi, Emindere Caddesi, Barbaros Caddesi, Kıvraslılar Caddesi Hacıince civarı ile bu hattan enerji alan özel trafolu müşteriler etkilenecektir. Çalışmaların erken bitmesi halinde belirtilen saatten önce enerji verilebileceği gibi, hava muhalefeti veya başka nedenlerle çalışmadan vazgeçilmesi halinde hatlarda enerji mevcut olacağından ilgililerin dikkatli ve... Devamını oku...
İNTERNET SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ
Sayın Ziyaretçilerimiz; Kamu Kurumlarının halka hizmet etmek için varolduğunun bilinciyle oluşturduğumuz internet sitemizde sizlere en iyiyi, en güzeli en kısa sürede vermek temel amacımızdır. Siz değerli ziyaretçilerin görüş ve önerilerinin, sizlere sunacağımız hizmetlerde bizlere yol gösterici olacağı kanaatindeyim. Bu sonuçla; her türlü soru ve önerilerinizi şahsıma ait ( Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır ) adresime ve ya kurumumuza ait elektronik posta adresimize ( Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  ) bekler, saygılar sunarım.  
 
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü törenle  kutlandı. Kutlamalar 19 Eylül 2014 Cuma günü saat 09:00' da Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Törene İlçe Kaymakamımız Erhan ÖZDEMİR, İlçe Jandarma Komutan V., İlçe Emniyet Müdür V., Alanya Belediye Başkanı, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda Gazi katıldı.Atatürk Anıtında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören konuşmalarla sona erdi.

resim1.jpgresim3.jpg

resim2.jpgresim4.jpg


 
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ANMA PROGRAMI


1.    GENEL

Gaziler Günü 19 Eylül 2014 Cuma günü saat: 07:00 de başlayacak, 24:00’ te sona erecektir. Bu saatler arasında resmi ve sivil kurumlar bayraklar ile donatılacaktır. Anma törenleri aşağıdaki maddelerde ayrıntısı verilen programa ve kurumlar arası görev bölümüne göre icra edilecektir.

2.    TÖREN PROGRAMI

08:50 Bütün kurum amirlerinin, gazi ve davetlilerin yerlerini almaları,
09:00 Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunulması,
09:05 Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Türk Bayrağının göndere çekilmesi,
09:10 Gazi Abdullah YILMAZ' ın gaziler adına konuşması,
09:15 Törenin sona ermesi.

3.    GÖREV VE GÖREVLİLER

a.    19 Eylül 2014 günü yapılacak çelenk sunumu ve anma töreni için, Atatürk anıtının hazırlanması, ses yayın cihazının ve konuşmacı kürsüsünün Atatürk Anıtına kurulması, göndere çekilmeye hazır üç adet Türk Bayrağının bulundurulması ve anıtın gece ışıklandırılması Belediye Başkanlığınca sağlanacaktır.
b.    Atatürk Anıtındaki güvenlik ve trafik hizmetleri İlçe Emniyet Müdürlüğünce yerine getirilecektir.
c.    Törene gaziler adına konuşmacı olarak katılacak Gazi Abdullah YILMAZ'ın yapacağı konuşma metninin hazırlanması, programın sunuculuğunu yapacak bir personelin görevlendirilmesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sağlanacaktır. Gazi Abdullah YILMAZ'ın yapacağı konuşmanın bir kopyası ve sunucunun kimlik bilgileri 17.09.2014 günü mesai bitimine kadar Kaymakamlık Makamına sunulacaktır.
d.    Anma törenlerine Gazilerimizin ve halkın davetli olduğu Belediye ses yayın sistemi ile halka duyurulacaktır. Ayrıca, Askerlik Şubesi Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü kendi kayıtlarında adres ve telefonları mevcut olan asker ve polis gaziler ve diğer gazilere haber vererek programa davetli olduklarını kendilerine tebliğ edilecektir. Törene katılacak gazilerimizin sayısı 17.09.2014 günü mesai bitimine kadar Kaymakamlık Makamına sunulacaktır.
e.    Bu program görevliler için emir, halkımız için davetiye niteliğindedir. 
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ERHAN ÖZDEMİR' İN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BÜLTEN NO : 2014/50

Tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen Türk Milleti, şartlar ne olursa olsun, canı pahasına da olsa bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla ödün vermemiştir.


Aziz milletimiz, kutsal saydığı bu değerler uğruna bir an bile tereddüt etmeden şehit ve gazi olmuştur. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, ülkemizin bağımsızlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda verilen mücadelelerde gösterdiğiniz fedakarlık ve kahramanlıklar hafızalarımızdan silinmeyecektir.

Var olan hiçbir dünyevi kıymetle ölçülemeyecek değerde ve önemde olan gazilerimiz; ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Bugün, millet olarak, birlik ve beraberlik içinde bağımsız ve hür yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve siz kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle; Sakarya Zaferi’nden sonra 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mareşal Rütbesi ve ‘Gazi’ unvanı verilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm kurucu kahramanlarla birlikte, bu coğrafyada var olabilmemiz için hayatlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimizin ve ailelerinin “Gaziler Günü”nü kutluyor, sağlık ve uzun ömür dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Erhan ÖZDEMİR
Kaymakam
 
METEOROLOJİK UYARI

Yapılan son değerlendirmelere göre; Çarşamba bölgemizde görülecek yağışların, Antalya'nın iç kesimleri, Isparta ve Burdur'da kuvvetli olması beklenmektedir.

Beklenen kuvvetli yağışın neden olabileceği sel, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu, çatı uçması, hortum v.b. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

scak.jpg
 
ANTALYA KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN İLANI
Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünün 01.09.2014 tarih ve 3237 sayılı ilanıdır.


   
   
Devamını oku...
 
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ERHAN ÖZDEMİR' İN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI
BÜLTEN NO : 2014/51


Değerli Öğretmenler, Anne-Babalar ve Sevgili Öğrenciler;

Uzun bir tatilin arkasından 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacak olan, bir öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

Bu nedenle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün gösterdiği yolda ilerleyerek, çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerime ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, "İlköğretim Haftasının" ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının tüm toplumumuz için hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ediyorum. Erhan ÖZDEMİR
Kaymakam

16.09.13.jpg16.09.13.2.jpg 
İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN ERHAN ÖZDEMİR' İN 01 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI

BÜLTEN NO : 2014/49                                                                                               

01 Eylül 1939 yılında Almanya'nın Polonya'ya saldırısı ile İkinci Dünya Savaşını başlatan gün "Dünya Barış Günü" olarak kutlanmaktadır.

Dünya Barış Günü, insanlığın barış içinde bir dünyaya duyduğu özlemin, ortak duygu ve düşüncelerle dile getirildiği anlamlı bir gündür.

Uluslararası alanda evrensel barışın sağlanmasına yönelik söylem birliği bulunmasına rağmen, bunun uygulamaya tam olarak yansıtıldığını söylemek mümkün değildir. Bir kısmı komşu coğrafyalarda olmak üzere dünyanın birçok yerinde sıcak çatışmalar sürmekte, mevcut sorunlara kalıcı çözümler bulunamamaktadır. Barışın sağlanamamasından ve silahlı çatışmaların sürmesinden en fazla etkilenen ise ne yazık ki sivil halk olmaktadır. Dünya barışının önündeki engellerin kaldırılması, huzur, güven, kalkınma ve refah ortamının sağlanabilmesi için tüm ülkelerin bilinçli, duyarlı ve eşgüdümlü bir yaklaşım içinde çaba göstermesini gerekli kılmaktadır.

Konumlandığı çetin coğrafyaya rağmen, etrafına nazaran bir barış vahası görünümü arz eden güzel ülkemizde ve şehrimizde farklı desenler bir huzur ve barış iklimi içerisinde yaşamlarını devam ettirmektedir.

Sevgi, dayanışma ve hoşgörü medeniyetine sahip bir millet olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesi doğrultusunda geçmişte olduğu gibi bugün de bu kimliğimizi korumaya ve bunun gereğini yapmaya aynı kararlılıkla devam ediyoruz.

Hoşgörünün ve barış içinde birlikte yaşama kültürünün tüm halklar tarafından benimsendiği; düşmanlıklardan, önyargılardan, nefretten ve savaştan arınmış bir dünyada insanlığın huzur ve mutluluk içinde geleceğe umutla bakması dileğiyle Dünya Barış Günü'nü kutluyorum.


Erhan ÖZDEMİR
Kaymakam

 
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI
30 Ağustos Zaferinin 92. Yıldönümü ve TSK Günü törenlerle kutlandı. Kutlamalar 30 Ağustos Cumartesi günü saat 09:00'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Törene İlçe Kaymakamı Erhan ÖZDEMİR, Garnizon Komutanı, Alanya Belediye Başkan Vekili, Cumhuriyet Başsavcı Vekili, Emniyet Müdürü ve Daire Amirleri katıldı. Atatürk Anıtındaki tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamımız Sn. Erhan ÖZDEMİR beraberinde Garnizon Komutanı ve Alanya Belediye Başkan Vekili ile birlikte tebrikleri kabul etti.

1.jpg4.jpg
3.jpg2.jpg
 
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE TSK GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI


1.30 Ağustos Zaferi'nin 92 inci yıldönümü 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü aşağıda faaliyetlerle kutlanacaktır.

2.Zafer Bayramı 30 Ağustos 2014 günü saat 07.00 'de başlayacak ve saat 24.00 'te sona erecektir. Askeri birlik ve kurumlar ile kamu kurumları ve özel işyerleri bayram saatleri süresince bayraklarla süslenecek, gece de ışıklandırılacaktır.

3.30 Ağustos 2014 günü yapılacak çelenk koyma töreni için; Atatürk Anıtının hazırlanması, gönderlerde çekilmeye hazır Türk Bayrakları bulundurulması, konuşmacı kürsüsü ve ses yayın cihazı temini Belediye Başkanlığınca yapılacaktır.

4.Bayram nedeni ile özel işyerlerinin bayraklarla donatılması ve vatandaşların Atatürk Anıtındaki törene davetli olduğu hususu Belediye Ses yayın sistemi vasıtasıyla duyurulacaktır.

5.Müze Müdürlüğünce, Kale burçlarına ve Kızıl Kuleye bayram saatleri süresince bayrak çekilmesi sağlanacaktır.

6.Atatürk Anıtındaki tören programı J.Astsb.Bçvş. Cem ÖZBEK tarafından sunulacak, göndere bayrak çekmek üzere üç erbaş/er ise İlçe J.K.lığınca gönderilecektir. KKK., J.Gn.K. ve Sahil Güvenlik K.lığı mensubu personel 1 nolu harici kıyafetin içinde beyaz gömlek kıyafetli olarak törene katılacaktır.

7.Atatürk Anıtındaki törenin güvenliği ve trafik hizmetleri İlçe Emniyet Müdürlüğünce sağlanacaktır.

8.Kore, Kıbrıs ve Terörle Mücadele Gazilerimiz törenlere İlçe Jandarma Komutanlığınca davet edilecektir.

9.    TÖREN PROGRAMI :

-      08.30 Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenklerinin hazır bulundurulması

-      08.50 Kurum Amirlerinin, diğer görevlilerin ve davetlilerin yerlerini almaları

-      09.00 Çelenklerin Konulması

-      09.05 Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve göndere Türk Bayraklarının çekilmesi 09.07 J. Ütğm. Aydın AKAOGLU'nun konuşması.

-       09.15 Atatürk Anıtındaki programın sona ermesi

-      09.30   Kaymakamlık   makamında;   Kaymakam   tarafından   yanında   Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olmak üzere tebriklerin kabulü.
 

BU PROGRAM GÖREVLİLERE EMİR, HALKA DAVETİYE NİTELİĞİNDEDİR.

Kutlama Komitesi


 
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ERHAN ÖZDEMİR' İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
BÜLTEN NO : 2014/48                                                              


Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli bu zaferle sağlamlaştırılmış ve ebedi hayatı burada şeref tacını giymiştir. Bugün de Türkiye üzerinde kötü emeller besleyen dış güçler şunu çok iyi bilmelidir ki, yüzlerce yıldır aynı bayrak altında yaşayan ve bu ülkeyi beraberce kanlarını dökerek kuran milletimiz, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşında olduğu gibi buna asla fırsat vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti, dünya durdukça var olacak ve varlığından, birliğinden ve dirliğinden asla taviz vermeyecektir. 

Bu duygularla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.


Erhan ÖZDEMİR
Kaymakam

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 1 - 31 Toplam: 855

DİL SEÇİMİ

  • Türkçe
  • English
  • Deutsch
  • Russian
vma.jpg

ALANYA CENNET VADİSİ

cennet.jpg

Turizmde Gençlik Hareketi

tgh_banner.jpg

ALANYA DÜNYA ORMANI

 

CANLI YAYIN

HAVA DURUMUAKTİF ZİYARETÇİ

ŞU AN SİTEDE

Şuanda 5 misafir bağlı