8.jpegÇANAKKALE ZAFERİ İLÇEMİZDE KUTLANDI
Tüm yurtta olduğu gibi '18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü' programı için çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri, saat 09.39’da Atatürk Anıtı’na Alanya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU 'nun çelenk sunmasıyla başladı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, anıt önünde düzenlenen tören sona erdi.
 
 
 
 
 
 
10.jpegÖĞRENCİLERDEN 18 MART NEDENİYLE ORATORYO GÖSTERİSİ
Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri, Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile devam etti.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenden sonra, törene katılanlar Alanya Kültür Merkezi B Salonuna geçerek, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Çanakkale Zaferi Programını izlediler. Programın açılış konuşmasını Mahmutlar Şükrü KAPTANOĞLU Anadolu Lisesi Müdürü Yılmaz Kısa yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Jandarma Astsubay Çavuş Ahmet KAVLAK’ın ardından, Mahmutlar Şükrü KAPTANOĞLU Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü öğrencileri, “Çanakkale Geçilmez – Otuz Kuş Şiiri” adlı Oratoryo gösterisi sergilediler.
 
 
 
9.jpegKAYMAKAM HARPUTLU VE PROTOKOL ÜYELERİNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET
Alanya Kültür Merkezi B Salonunda düzenlenen törenin ardından, Alanya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU, protokole mensup üyeler ve şehit yakınları ile birlikte İlçe Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Alanya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU, şehitlik özel defterini imzalayarak şehit mezarlarına el çelengi bıraktı. Şehit mezarları ziyaret edildikten sonra İlçe Müftülük görevlileri tarafından şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.
KAYMAKAM HARPUTLU ŞEHİT YAKINLARI İLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Alanya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU, İlçe Şehitliği’ni ziyareti esnasında, şehit yakınları ile bir süre sohbet edip, herhangi bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Ziyarette, şehitler rahmet ve minnetle anılırken duygu dolu anlar yaşandı.
 
 
 
      
 
       
 
   
Türkiye Cumhuriyeti Alanya Kaymakamlığı
Alanya Hükümet Konağı 07400, Alanya-Antalya
Telefon:
90 242 513 19  07 Faks: 90 242 513 12 35 E-posta: yaziisleri@alanya.gov.tr
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •