1.jpgALANYASPOR'UN YENİ TESİSLERİNDE İLK ADIM ATILDI
Spor Toto Süper Lig'deki temsilcimiz Aytemiz Alanyaspor'un Mahmutlar Mahallesi'nde yapılacak olan yeni tesis projesinin protokol imza töreni Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Antalya Milletvekillerinin katılımıyla yapıldı.
BAŞKAN ÇAVUŞOĞLU "HERKESE İHTİYACIMIZ VAR"
Törenin açılış konuşmasını yapan Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Yapılacak olan tesisimiz Antalya'ya yapılan tesisin bir benzeri olacak. Menderes Türel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Lig'de kalıcı olmak şuan ki hedefimiz. Alanyalılara ve Alanyaspor'a gönül veren herkese ihtiyacımız var" dedi.
 
 
 
2.jpgBAŞKAN TÜREL "ATILAN İMZA ALANYASPOR'UN GELECEĞİNE ATILAN İMZADIR"
Çok anlamlı bir imza töreni olduğunun altına çizen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Alanyaspor'un Süper Lig'e çıktığı günü dün gibi hatırlıyorum. O gün en mutlu günümdü. Alanyaspor'umuzun çok iyi başkanı var. Süper Lig'de üst sıralara çıkacağına inanıyorum. Futbol bir spordur. Sporun iyi noktalarda olması için tesisin olması gerekiyor. Antalya'ya uluslararası bir tesis inşa ettik. Buraya ise o tesisten çok daha iyisini inşa edeceğiz. Bir kaç sene içerisinde bu tesisi Alanya2ya kazandıracağız. Bugün atılan imza Alanyaspor'un geleceğine atılan imzadır" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
3.jpg
BAKAN ÇAVUŞOĞLU "ALANYASPOR CENTİLMENCE MÜCADELE EDİYOR"
İmza töreninde bulunmanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, "Hayal gibi bir durum. 6 sene önce borçtan dolayı kulüp kapanacaktı. Alanya olarak seferberlik ilan etmiştik. 2 senede çok büyük atılımlar yaptık. 6 sene içersinde uçurumda olan takım şuan Süper Lig'de. Süper Lig'in en mütevazi takımı. Oynadığı futbol ile takdir topluyor. Aramızda dünyaca ünlü futbolcular mevcut. Karakterli oyuncalar sayesinde Süper Lig'de kalıcı olacağımızı düşünüyorum. Antalya'da 2 tane Süper Lig takımı var. İki takımda hakkıyla buralarda. Menderes Başkan Antalya'ya harika bir tesis kazandırdı. Şimdide Alanya'ya yapıyor. Alanyaspor centilmence mücadele ediyor ve bunu elden bırakmamalı" dedi. 
Türkiye Cumhuriyeti Alanya Kaymakamlığı
Alanya Hükümet Konağı 07400, Alanya-Antalya
Telefon:
90 242 513 19  07 Faks: 90 242 513 12 35 E-posta: yaziisleri@alanya.gov.tr
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •